08.11.2020 r. Realizacja projektu „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje? w klasie IV

W obecnym roku szkolnym uczniowie klasy IV podczas godzin z wychowawcą  uczestniczą w realizacji  projektu Uniwersytetu Dzieci pt. „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”. Jego celem jest rozwijanie kompetencji społecznych uczniów.

Projekt ten, to cykl 8 lekcji składający się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych - związanych z wiodącym tematem projektu.

Naszym uczniom udało się zrealizować już pierwszy etap - lekcji na rozgrzewkę, których tematami były: „Jak można uczyć się szybciej? (zajęcia w systemie stacjonarnym) oraz „ Jak uczyć się koncentracji uwagi?”(zajęcia w systemie zdalnym). Podczas tych zajęć uczniowie poznali ciekawostki na temat funkcjonowania mózgu, procesu koncentracji oraz pamięci. Wykonali również kilka ćwiczeń pomagających w koncentracji uwagi m.in.  układanie puzzli oraz ćwiczenia przekraczające linię środka – leniwe ósemki. Trening koncentracji odbył się również podczas lepienia przez uczniów bałwanków z plasteliny, przy zasłoniętych oczach oraz innych ćwiczeniach wykorzystujących zmysł słuchu, dotyku i wzroku. Uczniowie wykonali wszystkie zadania przewidziane podczas realizacji zajęć.

Aleksandra Pośpiech