17.06.2021 r. Wycieczka najmłodszych do Skansenu

Wycieczka była ciekawą i pouczającą propozycją urozmaicenia czasu spędzanego w szkole oraz okazją do wypoczynku w tak urokliwym miejscu.
15 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III z wychowawcami byli na wycieczce w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Jest to jeden z najstarszych i najchętniej odwiedzanych obiektów tego typu w Polsce. Dzieci miały możliwość wzbogacenia swojej wiedzy. Z dużym zainteresowaniem zwiedzały i podziwiały chałupy wiejskie, młyn wodny, piwnicę ziemną, kościół ewangelicki oraz inne obiekty architektoniczne. Okrzyki zachwytu wywołały różne gatunki zwierząt gospodarskich.

Po zwiedzaniu udaliśmy się do miejscowej karczmy, gdzie zjedliśmy obiad i pyszne lody. Urozmaiceniem pobytu w Skansenie był krótki piknik oraz czas poświęcony na kupowanie pamiątek.
To była wspaniała okazja do integracji dzieci po długim okresie zdalnego nauczania. Wróciliśmy zmęczeni, ale wspomnienia z wycieczki są miłe i pozostaną w naszej pamięci.

Ewa Szymańska
Iwona Jaroszewska