10.09.2021 r. Czytanie Narodowe

Dnia 10.09.2021r. w Szkole  Podstrawowej w Szkotowie  odbyło  się  Czytanie  Narodowe.

W  tym  roku  w związku  z  100  rocznicą  śmierci  Gabrieli  Zapolskiej  prezentowaliśmy  fragment  jej  najbardziej  znanego  dramatu  „Moralność  pani  Dulskiej”. Mimo  aktualności – poruszanej   przez  autorkę – tematyki  wymowa dzieła  nie  jest   obecnie  dla  współczesności szczególnie  absorbującą  kwestią, co osłabia  odbiór utworu. Jednak   swoiste  ujęcie, wdzięczna  interpretacja  treści  sprawiła, że kolejne  spotkanie z literaturą  narodową  wszystkim  się  podobało.

Uroczystość  jubileuszu   10-lecia   Czytania  Narodowego  zakończono  brawami w  uznaniu  artystycznych  uzdolnień  wykonawców (naszych  nauczycieli)  kreujących   role  poszczególnych  postaci  w przedstawianym  utworze.

Izabela  Miller