29.11.2021 r. „Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w odniesieniu do zdarzeń motywowanych uprzedzeniami”

29 listopada 2021 r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w spotkaniu online „Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w odniesieniu do zdarzeń motywowanych uprzedzeniami” realizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Spotkanie online poprowadziły policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia związane z obszarem odpowiedzialności prawnej osób niepełnoletnich, które narażone są na zagrożenie demoralizacją.
Ponadto mając na uwadze konieczność zapobiegania wszelkim przejawom zachowań dyktowanych uprzedzeniami i nienawiścią skierowanymi do konkretnych osób lub grup społecznych, zaprezentowane zostały treści odnoszące się do kwalifikacji prawnych w obrębie naruszeń praw w kategoriach przeciwdziałania przestępstwom z nienawiści.

Aleksandra Pośpiech