18.01.2022 r. Dzień Kubusia Puchatka

Dnia 18.01.2022r.  Szkolna  biblioteka  Szkoły  Podstawowej i  Biblioteka  Publiczna w  Szkotowie zorganizowały   dla  uczniów  klasy I-III  oraz dzieci z przedszkola  uroczyste  spotkanie z  okazji  DNIA  KUBUSIA   PUCHATKA.

Uroczystość  rozpoczęto  odczytaniem  fragmentu  książki  A.A. Milne  „Kubuś  Puchatek” i  już  na wstępie  dzieci  dowiedziały  się dlaczego  właśnie 18.01.  został  ogłoszony  Międzynarodowym Dniem  Kubusia  Puchatka. W  tym też  czasie  rozstrzygnięto  konkurs na najładniejsze  życzenia  dla  solenizanta.  Zwyciężczynią  została  uczennica  klasy  III – Nadia Osińska.  W  pierwszym  etapie  spotkania  kilku  chętnych  śmiałków  wzięło  udział w rozwiązywaniu  zagadek, których  odpowiedzi   zdradzały  imiona  najlepszych  kumpli  Kubusia. Zwycięzcy  otrzymali  piękne  nagrody. Niewątpliwą  atrakcją  dnia była  FOTOBUTKA z  naszym  bohaterem. Dzięki  niej chętne  dzieci  mogły  pozować  do  pamiątkowego zdjęcia.   W  drugim etapie  wybrani  uczniowie  przystąpili  do  konkursu  ze znajomości  treści  książki opisującej  przygody  sympatycznego  Misia.

Spotkanie  zakończono  wielkim  aplauzem  i wręczeniem  nagród  uczestnikom  konkursu.  Akcentem  zamykającym  uroczystość  była  degustacja  niespodzianki, tj. urodzinowego  tortu, który  wszystkim  bardzo!!  smakował.