22.03.2022 r. Nikt nie jest dobry przez przypadek

Młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie przekazali Fundacji „Twoja Rodzina”, prowadzonej przez panią Agnieszkę Tołłoczką, pierwszą partię darów dla mieszkańców Ukrainy. Zgromadzone zostały głównie: żywność, środki czystości, artykuły chemiczne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za każdy ofiarowany dar, za troskę o losy innych. Nie kończymy naszej akcji, dalej zbieramy:

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia:  gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane .

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, warzywa w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza), suszone owoce, orzechy, dania gotowe, woda mineralna.

Pamiętajcie sentencję Seneki - „Nikt nie jest dobry przez przypadek”.