06.06.2022 r. Najmłodsi realizują projekty

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z oddziału przedszkolnego realizują trzy projekty edukacyjne: „Dwujęzyczne dzieci/Bilingual Future”, „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.

Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym. Realizując ten projekt dzieci oglądają filmiki dotyczące sytuacji z codziennego życia, słuchają piosenek, uczą się słówek, a przede wszystkim świetnie bawią się. W zadaniach towarzyszą im cztery maskotki – żuczki. Wszystko odbywa się równolegle na zajęciach wychowania przedszkolnego i języka angielskiego.

Główne cele projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” to: promowanie i rozwijanie czytelnictwa, uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wprowadzenie dziecka  w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką poprzez zabawy, piosenki i działalność twórczą. Najmłodsi słuchają bajek i opowiadań ze świata dziecięcego. W oparciu o ich treść wykonują prace plastyczne i techniczne.

Projekt „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” ma na celu: zwiększanie świadomości   i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, budowanie właściwych nawyków żywieniowych  i higienicznych dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększanie wiedzy   i świadomości dzieci przedszkolnych w zakresie nawyków higieniczno-zdrowotnych. Dzieci oglądają filmiki edukacyjne, tworzą piramidę zdrowego żywienia, uczestniczą w zajęciach  i zabawach o tematyce ekologicznej.

W każdym projekcie dzieci rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności, realizują potrzeby, zdobywają wiedzę,  integrują się w zabawie i nauce.

Ewa Szymańska