21.10.2022 r. Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2022

Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery to coroczne działania mające na celu inspirowanie wojewódzkich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Tegoroczne hasło wydarzenia to: „W poszukiwaniu utraconej równowagi - o kondycji psychicznej we współczesnym świecie".

Nasza szkoła po raz kolejny  przystąpiła do obchodów OTK organizując ciekawe działania dla uczniów. W ramach tego wydarzenia odbyły się:

- Lekcje tematyczne oraz zajęcia plastyczne nawiązujące do hasła wydarzenia.

- Konkursy plastyczne dla najmłodszych pod hasłem „Zawody w świecie bajek” oraz dla klas starszych „Recepta na szczęście – jak dbać o zdrowie psychiczne we współczesnym świecie”.

- Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów m.in. policjantem, listonoszem.

- Rozmowa z inżynierem mechanikiem Włodzimierzem Gradzińskim specjalistą serwisu turbin parowo-gazowych. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wytwarzany jest prąd elektryczny i jak działają największe elektrownie w Polsce. Pan Gradziński opowiedział o odpowiedzialnej pracy przy konserwacji turbin oraz przedstawił swoją ścieżkę zawodową.

- Zajęcia aerobiku poprowadzone przez panią Katię Bessarab pod hasłem „Silniejszy każdego dnia – wzmacniaj aktywność psychiczną aktywnością fizyczną”.

- Parada zawodów.

- Wizyta w Gospodarstwie Rolnym w Szkotowie, w którym pani Agnieszka Tołłoczko pokazała proces zbierania i sadzenia ziemniaka, jak również przeznaczenie wielu maszyn rolniczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy podzielili się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.