25.11.2022 r. Pasowanie na ucznia

25 listopada 2022r. pozostanie na długo w naszej pamięci. Wtedy właśnie dzieci z klasy pierwszej zostały pasowane na ucznia i tym samym stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Takie wydarzenie to jedno z ważniejszych przeżyć dziecka w szkole.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Pan Marek Wolszczak - wójt Gminy Kozłowo, Pani Barbara Szczepkowska – zastępca wójta Gminy Kozłowo.

W uroczystości wzięli udział: Pan Grzegorz Maria Rybczyński – dyrektor szkoły, rodzice dzieci, uczniowie klas drugiej i trzeciej z wychowawczynią – Panią Marią Chmielewską.

Dzieci wystąpiły w granatowych biretach z biało – czerwonymi pomponami. Pięknie recytowały wierszyki  i śpiewały piosenki, których treść wyrażała odczucia najmłodszych związane ze szkołą. Część artystyczna była dużym przeżyciem.

Najmłodsi złożyli uroczyste ślubowanie. Pan dyrektor dokonał pasowania. Nasi młodzi przyjaciele otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz książki.

Piękne życzenia i podarunki dostały dzieci także od przybyłych na uroczystość gości.

Za wszystkie upominki i miłe słowa serdecznie dziękujemy.

Dzieciom życzymy sukcesów i zadowolenia ze wspólnej zabawy i nauki.

Serdecznie dziękuję koledze Igorowi Nadolskiemu za wsparcie w przygotowaniu i realizacji uroczystości.

Ewa Szymańska