21.02.2023 r. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego corocznie obchodzony jest 21 lutego i został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o różnorodności językowej na świecie, konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące. Tego dnia przedszkolaki  bawiły się swoimi imionami- dzieliły je na sylaby, głoski. Rozgrzewały swoje aparaty artykulacyjne przed wielkim wyzwaniem, którym okazały się  ,,Łamańce językowe’’. Dzieci próbowały wymawiać je  poprawnie w różnym tempie. Rozwiązywały rebusy obrazkowo- literowe oraz wykonały piękny plakat nawiązujący do dbania o własną tożsamość narodową. Na koniec wspólnej językowej zabawy otrzymały dyplomy za piękne uczestniczenie w zajęciach.