27.02.2023 r. Dzień Dinozaura

To dinozaur jajko stłukł

Teraz groźną minę ma

Warczy głośno wraaa…

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. To świetna okazja aby promować wiedzę o tych wspaniałych gadach żyjących miliony lat temu. W związku z tym przedszkolaki udały się na wirtualny spacer do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie żeby zobaczyć  i poznać niezwykły a zarazem fascynujący świat dinozaurów z ogromnym, ruchomym modelem tyranozaura na czele. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk”, dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Dzieci rozpoznawały nazwy dinozaurów, klasyfikowały je na mięsożerne i roślinożerne oraz wzięły udział w różnych aktywnościach związanych z bohaterami dzisiejszego dnia.  Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za przyniesienie zabawkowych dinozaurów i książeczek.