27.03.2023 r. Światowy Dzień Żaby

Przedostatni tydzień marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Przyjście nowej pory roku – wiosny oraz obchody Światowego Dnia Żaby były doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Przedszkolaki podczas zajęć i różnego rodzaju zabaw wzbogacały swoją wiedzę na temat życia żab i ich znaczenia w środowisku. Podkreślały nieprzewidywalność wiosennej pogody. Poznały znaczenie przysłowia ,,W marcu, jak  w garncu” i ,,ugotowały marcową zupę”;) Podczas spaceru po najbliższej okolicy obserwowaliśmy niebo i klucze ptaków powracających z ciepłych krajów. Rozmawialiśmy o ubraniach wiosennych i o tym , jak ważna jest troska o własne zdrowie poprzez ubranie się w sposób właściwy do pogody.