29.03.2023 r. Kolejowe ABC - lekcja z Rogatkiem

29 marca naszą szkołę odwiedził Zespół Kolejowego ABC z najbardziej znanym i sympatycznym nosorożcem w kraju – Rogatkiem. Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas od III do VI, którzy poprzez udział w rozwiązywaniu interaktywnych zadań poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego zachowania na obszarach kolejowo – drogowych. Poznały znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi, piktogramy występujące na dworcach, peronach i pociągach. Z dużym zaangażowaniem odpowiadały również na pytania zadawane przez Rogatka. Po zakończonych zajęciach każdy uczestnik otrzymał zestaw bezpiecznego podróżnika.