27.03.2023 r. Międzynarodowy Dzień Teatru

Bo w teatrze, teatrze, teatrze,

czarodziejskie jest to na co patrzę…

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, czyli święto utworzone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Tego dnia rozmawialiśmy o teatrze, o jego częściach – scenie, kulisach, proscenium czy też widowni. Oglądaliśmy ilustracje związane z teatrem oraz filmik edukacyjny ,,Teatr” opowiadający o jego rodzajach, lalkach, kostiumach czy też pracownikach. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swoich sił usypując obrazy z piasku oraz w teatrze cieni przedstawiając bajkę o ,,Trzech świnkach” i znaną doskonale wszystkim baśń o ,,Czerwonym Kapturku”. Maluchy odgrywały także rolę ulubionej postaci z bajki wybierając odpowiednią pacynkę. Chętne dzieci wykonały piękne maski, w których się zaprezentowały. Zabawa w teatr była okazją do wspaniałej zabawy, dającej wszystkim wiele satysfakcji.