Zadanie 1: Jestem Eko. Bądź bliżej natury - obserwuj, zbrataj się z nią, bądź jej częścią.

Czym jest natura ?

Natura - to pojęcie mające wiele znaczeń. My pojmujemy naturę jako synonim przyrody, która obejmuje istoty żywe: rośliny, zwierzęta, grzyby, drobnoustroje oraz elementy, procesy i zjawiska zachodzące w świecie przyrodniczym.

Świat przyrodniczy to wszystko co stworzone zostało siłami natury bez udziału człowieka, świat roślinny, zwierzęcy, krajobraz oraz krążącą w przestrzeni energię.

Natura może też być rozumiana jako wszystko co jest oddzielone od działalności ludzkiej, nie jest wytworem człowieka i jego pracy. Całokształt procesów, zjawisk zachodzących samoistnie bez ingerencji człowieka.

Podczas zajęć koła uczniowie poznawali pojęcie natury. Dyskutowali na temat potrzeby obcowania  z nią ludzi. Zastanawiali się nad tym, ile czasu sami spędzają poza budynkami, na powietrzu.

Przedstawili swoje pomysły na częstsze kontakty z naturą.

Podczas spotkania uczniowie wypenili karty pracy, które następnie omówili na forum.

Zaplanowali również wyjście na spacer obserwacyjny.