Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2023

W dniach 22 września – 22 października 2023 r. na terenie całego województwa odbywają się działania w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery 2023. Jest to już XIII edycja tego wydarzenia, które w tym roku przebiega pod hasłem ,,Przyszłość kompetencji-kompetencje przyszłości’’. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy skierowane do uczniów.

KONKURS PLASTYCZNY- skierowany do uczniów klas I-III ,,Kim będę, gdy DOROSNĘ’’  w ramach tego działania uczniowie kl. I-III przygotowali prace plastyczne przedstawiające zawód, jaki będą wykonywali, gdy dorosną. Prace oceniane były przez nauczycieli.

Efektem konkursu było podjęcie decyzji przez każdego ucznia, jaki zawód będą wykonywali, gdy dorosną oraz wyłonienie najładniejszych prac z pośród uczniów kl. I-III.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce- Martyna Skwarska, zawód kosmetyczka, klasa III.

II miejsce – Aleksander Osiecki, zawód rolnik, klasa I.

III miejsce – Lena Politowska, zawód fryzjerki,  klasa I.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY STRÓJ ZAWODOWY dla uczniów kl. IV-VIII
„Szukam zawodu, nie bez powodu …”
 odbyło się głosowanie nauczycieli w celu wyłaniania najładniejszych strojów zawodowych w poszczególnych klasach.

Efektem działania było:
– przybliżenie wszystkim uczniom szkoły różnych zawodów, w sposób atrakcyjny,
– przeanalizowanie przez uczniów kl. IV-VIII w jakiej grupie zawodowej mógłbym się
zaprezentować i do której najbardziej pasuję.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce- Nadia Osińska, która przedstawiła zawód projektantki  mody, klasa 5.

II miejsce- Oliwia Czacharowska, przedstawiła zawód medyczny-lekarz, klasa 4.

III miejsce- Filip Gorczyca i Alan Kacprzycki, zaprezentowali się jako laboranci, klasa 8.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za ich duże zaangażowanie w działania
w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery.

Joanna Kamińska