,,Brzechwolandia”

9 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z uczniami klas I – III pojechali na przedstawienie do kina „Wenus” w Nidzicy na przedstawienie teatralne pt: „Brzechwolandię”. Spektakl w wykonaniu wspaniałych aktorów był okazją do poznania i przypomnienia sobie wierszy Jana Brzechwy tj.: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Znaki przestankowe”. Dzięki wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią”, dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki.

Przygotowany spektakl nie tylko nas bawił, ale przede wszystkim przypominał jak powinniśmy się zachowywać w szkole, w domu, na podwórku… Kraina Brzechwolandii na długo zostanie w naszych wspomnieniach dzięki słowom piosenki:

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii można miło spędzić czas.”