lefttop.jpgleftmiddle.jpg

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

rightmiddle.jpg

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Piątek, 2018-07-20
Imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty
leftbottom.jpg
Logo BIP
https://edu-sense.com/pl/
https://www.facebook.com/spszkotowo/
Jesteś tu: » Strona startowa » 09.06.2017 r. Dzień Pustej Klasy w Szkotowie

09.06.2017 r. Dzień Pustej Klasy w Szkotowie

To już kolejny  raz uczniowie Zespołu Szkól w Szkotowie  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji propagującej prawidłową edukację ekologiczną, zachęcającej do przebywania na świeżym powietrzu - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formie edukacji na świecie. W tym roku w całej Polsce wyszło w teren 120 tysięcy dzieci z 1000 szkół i przedszkoli. 

 

 

W dniu  9 czerwca obchodzony był również Światowy Dzień Przyjaźni, dlatego zaprosiliśmy do wyjścia w teren uczniów z Zespołu Szkół w Rogożu.


Na początek przywitał nas Teatr Form Niezależnych Korzunowiczów  z Olsztyna ze wspaniałym przedstawieniem teatru cieni. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z naszym dziedzictwem narodowym i regionalnym  jakim jest „Legenda o Warmii” , która ukazała wartość historyczną legendy, przedstawiającą wierzenia mazurskiego ludu, jego  postrzeganie przyrody, sił nadprzyrodzonych  ale też ludzkie marzenia. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z kukiełkami występującymi w teatrzyku cieni  i poznali sposób powstawania tego teatru.


Dzień Pustej Klasy to zajęcia na powietrzu, więc my, po artystycznej uczcie dla duszy, wyszliśmy na plac przed szkołą, gdzie na uczniów czekał sprzęt sportowy : skakanki, lina do przeciągania, hula hop, woreczki sportowe i wiele innych oraz słodka niespodzianka- lody. Najważniejszą jednak atrakcją okazał się plener malarski, w którym główną rolę odegrała folia rozciągnięta na ogrodzeniu placu zabaw. Ileż to było radości ze wspólnego malowania! Uczniowie z obu szkól wspaniale integrowali się malując piękne, pełne barw obrazki przedstawiające dziecięce marzenia i fantazje. Nie zabrakło tez portretów przyjaciela, którego święto w tym dniu obchodziliśmy.


To był wspaniały dzień pełen wrażeń i radosnych spotkań w gronie kolegów. Oby więcej okazji do takiego zdobywania wiedzy. 

 

Joanna Grzela